Jučer je u 2. kolu HNL-a viđen sjajan meč sa čak sedam golova i velikim preokretom Osijeka.

Rudeš, kojeg s klupe predvodi Robert Prosinečki, vodio je sa 3:0 nakon 39. minute susreta, a na kraju je Osijek slavio sa 4:3.

Golove za Rudeš su postigli Lazarov i Pasaricek (dva), dok je za Osijek tri gola dao Caktaš, a jedan Mierez.

U dresu Osijeka od prve minute igrao je Nail Omerović, dok je Amer Hiroš ušao u drugom dijelu.

Na klupi Rudeša sjedio je Riad Mašala, 19-godišnji fudbaler koji je još sa 15 godina otišao iz Želje u Zagreb.

Prosinečki je nakon meča bio vidno razočaran.

“Teško je nešto reći poslije ovakvog rezultata. Vodili smo 3:0, ali i napravili puno grešaka i samo smo dozvolili Osijeku da se vrati. I ne samo da bude neriješeno, već i da izgubimo utakmicu. Teško mi je nešto reći, ali Rudeš je pokazao da može igrati sa svakim. Fali još iskustva, fali još dosta stvari, koje moramo popraviti.

Pogotovo u tom dijelu kada smo se podsvjesno vratili. Imali smo čak i dvije stopostotne šanse za 4:2, Plazonja je izašao sam na golmana, Kovačević ne pogodi prazan gol. Tu smo mogli riješiti utakmicu. Osijek je dobra ekipa, mi smo mlada momčad koja tek dolazi, pokazali smo dobar nogomet što je bitno. I mogu biti zadovoljan time. Ali s greškama, a neću kriviti nikoga, došlo je do ovakvog rezultata”, kazao je nekadašnji selektor BiH.

U drugom sinoćnjem meču, Hajduk je sa 1:0 savladao Jakirovićevu Rijeku. Gol odluke postigao je Pukštaš.