Jusuf Gazibegović (22) pružio je sjajnu partiju i postigao gol u duelu četvrtfinala Kupa Austrije između Salzburga i Sturma.

Sturm je nakon penala prošao u četvrtfinale, a Jusuf je sasvim zasluženo dobio nagradu za igrača utakmice.

Gazibegović je u 37. minuti zabio gol za vodstvo Sturma, da bi drugi bh. reprezentativac Amar Dedić (22) u 77. minuti poravnao rezultat na 1:1.

S obzirom da do kraja regularnih 90 minuta igre nije bilo golova, uslijedila su dva produžetka sa po 15 minuta igre.

Nakon produžetaka izvodili su se penali, a igrači Sturma su bili uspješniji i prošli među četiri najbolja tima.

Osim Sturma, plasman u polufinale Kupa Austrije izborio je i bečki Rapid.

Preostala dva učesnika bit će poznata nakon duela Wienera i Rieda te LASK-a i Austrije iz Klagenfurta.