Momčadi Stuttgarta, Kolna, Nurnberga i Wolsburga izborile su plasman u osminu finala njemačkog DFB Pokala.

Stuttgart je u gostima savladao Kaiserslautern s 1:3 i to nakon preokreta.

Domaći tim je poveo preko Spalvisa u 7. minuti, da bi u nastavku uslijedio veliki povratak gostiju, koji golovima Ginczeka (20’ p), Akoloa (66’) i Terrodea (71’) rješavaju meč u svoju korist.

Od početka do kraja za Stuttgart je igrao potencijalni bh. reprezentativac Dženis Burnić (18).

Vedad Ibišević (33) je zaigrao od 59. minute za Herthu, koja je na domaćem terenu poražena od Kolna s 1:3.

Gosti su na poluvremenu imali dva gola prednosti zahvaljujući  Zolleru (35’) i Marohu (45’), a sve je bilo riješeno nakon pogotka Clemensa u 65. minuti.

Hertha je četiri minuta kasnije ublažila poraz preko Starka, ali se oprostila od daljeg takmičenja.