Danas su odigrana dva meča devet kola Superlige Srbije. Radnički je savladao Tekstilac sa 1:0, a Crvena zvezda je bila bolja od Partizana sa 0:4.

Zvezda je povela u 24. minuti golom Ndiayea sa penala. Na 0:2 povisio je Silas u trećoj minuti nadoknade prvog dijela.

U 55. minute bilo je 0:3, a svoj drugi gol postigao je Ndiaye. Deset minuta poslije isti igrač postiže novi gol za velikih 0:4.

Rade Krunić je odigrao cijeli meč, a na kraju je dobio SofaScore ocjenu 7.2.

Za Krunića je ovo bio treći nastup za Zvezdu.

Nihad Mujakić je također odigrao svih 90 minuta. Za svoj 13. nastup ove sezone dobio je ocjenu 5.7.

Od 1998. godine nije zabilježen ubjedljiviji trijumf u derbijima Partizana i Zvezde.

Zvezda je prva sa 22 boda, Partizan je tek na osmom mjestu sa 11.

Dudićev Radnički savladao Tekstilac

Radnički je danas bio bolji od Tekstilca sa minimalnih 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Mirčetić.

Besim Šerbečić i Mehmed Ćosić su odigrali cijeli meč. Obojica su prema SofaScore ocijenjeni sa 7.4.

Slaviša Radović je igrao do 76. minute (ocjena 6.9), a Samir Zeljković i Aleksej Golijanin nisu ulazili u igru.

Radnički je nakon devet kola šesti sa 13 bodova.