Danas je na na stadionu u Vogošći “U-16“ reprezentacija BiH pobijedila Crnu Goru sa 3:0 u drugom kolu UEFA razvojnog mini turnira, prenosi nfsbih.ba

Golove na ovom susretu su postigli Mato Stanić u 5. minuti, Denis Žerić u 24 i Ermedin Demirović u 79. minuti susreta.

“Imali smo inicijativu tokom čitave utakmice i držali smo stvari pod kontrolom. Nadigrali smo protivnika u svim segmentima igre. Smatram da smo zasluženo pobijedili“, rekao je nakon susreta naš reprezentativac Ajdin Mujagić.

Sličnog mišljenja je i strijelac prvog pogotka Mato Stanić:  “Odigrali smo dobru utakmicu. Na vrijeme smo dali golove i zasluženo pobijedili. Ipak smatram da možemo igrati još bolje i da smo reprezentacija za visoke ciljeve.“

U drugoj utakmici turnira koja je odigrana u Hrasnici Škotska je pobijedila Azerbejdžan sa 3:1. Golove za Škotsku postigli su Frank Ross u 13. minuti, Tom McIntyre u 43 i Adam Frizzel u 79. minuti,  dok je jedini pogodak za Azerbedžan postigao Nijat Suleymanov u 32. minuti susreta.

Nakon dva odigrana kola BiH je osvojila 5 bodova, Škotska 4, Azerbejdžan 3 i Crna Gora 0.

Turnir se završava u petak utakmicama Azerbejdžan-BiH (Vogošća u 11 sati) i Škotska-Crna Gora (Hrasnica u 11 sati).