Hertha šokirala Borussiju Dortmund, Darmstadt priredio iznenađenje protiv Mainza

Danas je u njemačkoj Bundesligi odigrano pet susreta 24. kola, na kojima su nastupila i tri bh. reprezentativca.

Ibiševićeva Hertha napravila je senzaciju, savladavši na domaćem terenu Borussiju Dortmund s 2:1.

Upravo je naš napadač bio zaslužan za vodstvo svoje momčadi iz 11. minute, nakon što je na nekih 40 metara od gola sjajno oduzeo loptu protivničkom defanzivcu Ginteru, pobjegao mu i na kraju nesebično uposlio Kaloua.

U 55. minuti poravnao je Aubameyang, a pobjedu Herthi šesnaest minuta kasnije donio je Plattenhardt.

Ibišević je igrao do 66. minute.

Iznenađenje je priredio i posljednjeplasirani Darmstadt, koji je također s 2:1 slavio protiv Mainza.

Sulu je u 5. minuti pogodio za 1:0, a asistenciju je upisao bh. veznjak Mario Vrančić (27).

Samo sedam minuta kasnije vodstvo Darmstadta s bijele tačke udvostručuje Sam, a goste u igri ostavlja Quaison (45+3’).

Vrančić je zbog drugog žutog kartona u 59. minuti morao ranije u svlačionicu, ali to na njegovu sreću nije koštalo popularne Ljiljane, koji su sačuvali prednost.

Na kraju su i gosti zaradili crveni karton, kada je u 89. minuti isključen Bell.

Hoffenheim je u gostima remizirao s Freiburgom 1:1, a Ermin Bičakčić je priliku za igru dobio u 73. minuti.

Philipp je u 56. minuti zabio za vodstvo Freiburga, da bi bod gostima spasio Kramarić četiri minuta kasnije.