Schalke dominirao, ali nije uspio stići do pobjede

Njemački duel u osmini finala Europa lige između Schalkea i Borussije Monchengladbach, nije donio pobjednika u prvoj utakmici.

Schalke je bio vidno bolji protivnik, ali se na kraju morao zadovoljiti s remijem (1:1).

Nije pak dobro krenule po popularne “Rudare”, čija je odbrana kapitulirala već u 15. minuti, kada je za vodstvo gostiju pogodio Hoffman.

Izjednačenje je uslijedilo deset minuta kasnije. Asistirao je Goretzka, a pogodio Burgstaller.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, iako su domaći imali nekoliko odličnih šansi preko Choupo-Motinga, Burgstallera, Caligiurija, Geisa…

Cijeli meč za domaći tim odigrao je bh. reprezentativac Sead Kolašinac (23), koji je pružio dobru partiju, prvenstveno u defanzivnom segmentu.

Osvojio je 7/9 duela, imao tri oduzete lopte i dva presijecanja, a za svoj nastup je prema statističkom portalu Sofascore.com nagrađen ocjenom 7.4.

Revanš se igra sljedećeg četvrtka (16. mart) na Borussia-Parku, također s početkom od 21:05 sati.