Na utakmici, koju je Dinamo dobio s 3:1, zabilježeno čak pet crvenih kartona

Nogometaši zagrebačkog Dinama uspješno su apsolvirali i drugu provjeru na pripremama u Antalyji.

Nakon što prije tri dana s 3:1 savladali Dnipro, danas su istim rezultatom slavili protiv Zaglebie Lubina.

Strijelci za Dinamo bili su Olmo u 43., Šitum u 49. i Pavičić u 84. minuti, dok je jedini pogodak za Zaglebie postigao Starzynski u 83. minuti susreta.

Ipak, susret je obilježila nervozna i gruba igra s obje strane, zbog koje je glavni sudac bio prisiljen podijeliti čak pet crvenih kartona.

Prvi incident desio se u 22. minuti, kada su bh. reprezentativac Armin Hodžić (22) i protivnički igrač Tosik isključeni nakon fizičkog obračuna.

Gosti su u 29. minuti ostali s devet igrača, kada je isključen Guldan, a snage su poravnate u 37. prilikom drugog žutog kartona Moroa.

Poljski tim je susret okončao s tri igrača manje, nakon što je u 52. minuti direktan crveni karton dobio Madera.

Recimo i to da se pored Armina Hodžića u startnoj postavi Dinama našao Amer Gojak (19), koji je igrao do 76. minute.