miJuventus golom Higuaina pobijedio Romu

U derbi utakmici 17. kola italijanske Serije A, Juventus je u Torinu savladao Romu minimalnim rezultatom 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u 15. minuti, kada je Gonzalo Higuain postigao prelijep gol za pobjedu Juventusa.

Oba naša reprezentativca, Miralem Pjanić i Edin Džeko igrali su od prve minute u večerašnjem susretu.

Nažalost, Pjanić je igrao do 52. minute za Juventus, kada je zbog povrede napustio teren.

Edin Džeko je proveo svih 90 minuta u momčadi Rome i u 16. minuti zaradio žuti karton zbog prigovora.

Juventus se nakon ove pobjede nalazi na prvom mjestu sa 42 boda, dok Roma zauzima drugu poziciju sa sedam bodova manje.