Bh. kadeti slavili s ubjedljvih 4:1

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u prijateljskom meču na gostovanju u Ivankovu pobijedila selekciju Hrvatske s 4:1.

Dva gola za bh. tim postigao je Milan Savić u 35. i 47. minuti.

Preostali strijelci bili su Dobrica Tegeltija iz jedanaesterca u 45. i Ahmed Hasanović u 56. minuti.

Dosuđena su i dva penala za Hrvatsku, ali je golman Matej Perković oba odbranio. Jedini pogodak za domaći sastav postigao je Marko Hanjulak u 76. minuti.

Iste selekcije će se ponovo sastati u četvrtak u 13.00 sati na stadionu “Tušanj” u Tuzli, saopćeno je iz Nogometnog saveza BiH.

Hrvatska-Bosna i Hercegovina 1:4 (0:1)

Hrvatska: Ivor Pandur, Petar Mikulić, Leon Ernst-Habib, Luka Pavlak, Filip Tomasković, Juraj Ljubić, Mihael Kuprešak, Marin Romić, Marko Martinović, Patrick Stanić, Mateo Les. Igrali su još: Dominik Cikac, Jurica Barišić, Stipe Radić, Marko Hanuljak, Ante Palaversa, Toni Fruk, Michele Sego, Josip Mitrović. Selektor: Dario Bašić.

Bosna i Hercegovina: Matej Perković, Dobrica Tegeltija, Rijad Sadiku, Jusuf Gazibegović, Mufid Salčin, Stefan Santrač, Eldin Omerović, Dino Kurbegović, Marko Brkić, Milan Savić, Elvis Mehanović. Igrali su još: Armin Imamović, Ahmed Hasanović, Domagoj Marušić, Enio Zilić, Alen Dejanović, Denis Kahrimanović, Kenim Devedžić, Igor Savić, David Radovac. Selektor: Sakib Malkočević