Pjanić postigao peti ovosezonski pogodak za Juventus, četvrti prvenstveni

Aktuelni talijanski prvak Juventus, poražen je na gostovanju kod Genoe (1:3) u susretu 14. kola Serije A.

Izabranici Ivana Jurića su do kapitalne prednosti stigli već u prvom poluvremenu, kada su i postigli sva tri pogotka preko Simeonea (3’, 13’) i Alexa Sandra (29’ a.g.).

Treći ovosezonski poraz “Stare dame” u 82. minuti ublažio je bh. reprezentativac Miralem Pjanić (26), pogodivši perfektno iz slobodnog udarca.

Bio mu je to peti ovosezonski gol za Juve, četvrti prvenstveni.

Juventus je unatoč porazu ostao na čelnoj poziciji s 33 boda, što je četiri više od drugoplasiranog Milana.