Džeko i Zukanović odigrali cijeli susret

U okviru 13. kola italijanske Serije A, Atalanta našeg Ervina Zukanovića je u Bergamu nakon preokreta pobijedila Romu našeg Edina Džeke sa 2:1.

Roma je povela u 40. minuti, kada je Perotti postigao gol iz penala. Ipak, domaći su izjednačili preko Caldare u 62. minuti.

U 91. minuti Kessie iz jedanaesterca pogodio za preokret i pobjedu Atalante od 2:1. Naš kapiten nije bio zadovoljan odlukom sudije Rochija kojeg je neprimjereno verbalno napao, nakon čega je dobio žuti karton.

I Zukanović i Džeko odigrali su cijele susrete za svoje ekipe.

Roma se trenutno nalazi na drugom mjestu sa 26 bodova, dok je Atalanta peta sa bodom manje.

Spomenimo i da u ovom kolu Serije A Mato Jajalo nije dobio priliku za igru u porazu Palerma na gostovanju kod Bologne (1:3).