Begović spasio dva sigurna pogotka

Reprezentacija BiH remizirala je na gostovanju s Grčkom (1:1) u susretu četvrtog kola grupe “H” kvalifikacija za SP, premda je sve do 95. minute imala prednost.

Iako je na kraju kapitulirao, bh. golman Asmir Begović (29), cijelim tokom meča bio je na visini zadatka, a u dva navrata je spasio sigurne pogotke domaćeg tima.

Prvo je na isteku prvog poluvremena skinuo zicer Mitroglouu, da bi početkom drugog dijela maestralnom intervencijom Fortounisov udarac odbio u stativu.

Susret je završio s tri odbrane, a kod izjednačujućeg pogotka Tzavellasa zaista nije mogao ništa učiniti.