Džeko nastavio golgetersku seriju

U posljednjem susretu devetog kola Serije A, Roma je na Olimpicu savladala Palermo s ubjedljivih 4:1.

Strijelac i asistent za Rimljane bio je bh. kapiten Edin Džeko (30), koji je nastavio sa sjajnim predstavama ove sezone.

Prvo je proigrao Salaha kod vodećeg pogotka svoje momčadi u 31. minuti, da bi se potom u 68. upisao i u strijelce.

Osmim ovosezonskim pogotkom učvrstio se na vrhu liste strijelaca ispred Bacce, koji je postigao dva manje.

Preostali strijelci za rimski tim bili su Paredes u 52. i El Shaarawy u 82. minuti.

Džeko je igrao do 81. minute, kada ga je na terenu zamijenio legendarni Totti.

Roma je ovom pobjedom na drugom mjestu preskočila Milan, koji također ima 19 bodova uz nešto lošiju gol razliku.

Spomenimo i to da je bh. reprezentativac Mato Jajalo igrao za gostujuću momčad od 72. minute.