Bh. reprezentativac centralna figura meča na Maksimiru

Momčad Juventusa slavila je kao gost protiv Dinamo Zagreba s ubjedljivih 0:4 u susretu drugog kola grupe “H” Lige šampiona.

U vodstvo su došli u 24. minuti, kada je Pjanić pogodio u maniru rasnog strijelca, isprativši sjajno akciju svog tima.

Samo sedam minuta kasnije bilo je 0:2, a u glavnoj ulozi našao se ponovo Pjanić. On je fenomenalnim pasom pronašao Higuiaina, kojem nije bilo teško smjestiti loptu u mrežu.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a Pjanić je šepajući napustio teren, zbog jednog snažnog udarca pretrpljenog od Soudanija početkom meča.

Allegri ga je iz predostrožnosti odlučio ostaviti u svlačionici, a na teren je umjesto njega izašao Cuadrado.

Domaće su u nastavku dokrajčili Dybala (57’) i Samper (85’), koji je zatresao vlastitu mrežu.

Recimo i to da je Armin Hodžić dobio priliku u dresu Dinama, ušavši u 58. minuti umjesto Fernandesa.

Amer Gojak je pak susret odgledao s klupe za rezervne igrače.

Juventus poslije ove pobjede ima četiri boda i prvoplasirana je ekipa grupe H, dok je Dinamo posljednjeplasirani bez bodova.