Grci su sa 2:1 bili bolji od Holandije u prijateljskom susretu

Selekcija Grčke, koja se nalazi u našoj kvalifikacionoj grupi za Svjetsko prvenstvo, večeras je u prijateljskoj utakmici pobijedila Holandiju u gostima sa 2:1.

Holandija je prve povela golom Wijnalduma u 14. minuti, ali Grci su izjednačili preko Mitrogloua u 29. minuti.

Konačnih 1:2 za Grčku postavio je rezervista Gianniotas u 74. minuti.

Grčka je igrala u sastavu: Karnezis, Torosidis, Manolas, Papastathopoulos, Tzavellas, Samaris, Maniatis, Mantalos, Holebas, Fortounis i Mitroglu.

Priliku u nastavku su dobili Kapino, Stayfilidis, Papadopoulos, Bakasetas, Gianniotas i Karelis.

Reprezentacija Grčke će 6. septembra otvoriti kvalifikacije gostujućom utakmicom protiv Gibraltara, koji je večeras u prijateljskom meču  izgubio od Portugala u gostima sa 0:5.