Gradonačelnik New Yorka Zohran Mamdani na poklon je dobio dres Edina Džeke, te je na društvenim mrežama objavio fotografiju.
Mamdaniju je dres uručila ugledna profesorica Univerziteta Columbia u New Yorku, Amra Šabić El-Rayess prilikom njihovog susreta.
Profesorica Amra Šabić El-Rayess je istakla da je njegova reakcija bila veoma emotivna.
“Bilo mi je izuzetno zadovoljstvo da ovjekovječim osmijeh i sreću gradonačelnika Mamdanija kada je vidio dres reprezentacije BiH i Džekino ime na njem.“ poručila je Šabić El-Rayess.
Ona je izrazila nadu da će pozitivna energija koja vlada u New York City doprinijeti i uspjehu reprezentacije BiH, te najavila dolazak na utakmicu u Seattle.
Šabić El-Rayess naglasila je da su bh. fudbaleri postali simbol upornosti, nade i uspjeha, te uputila poruku podrške reprezentativcima:
“Samo naprijed, momci! S bismiletom i uz osmijeh, imate na šta biti ponosni. Vi ste dokaz da Bosne ima i da će je uvijek biti. Vidimo se u Seattleu.“ zaključila je Šabić El-Rayess.


FK BSK Banja Luka
FK Borac Banja Luka
FK Radnik Bijeljina
FK Sarajevo
Slovenija
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino