Naša fudbalska reprezentacija obavila je prvi trening od dolaska u Sjedinjene Američke Države.
Zmajevi su trenirali u 18,00 sati na stadionu Energizer Park u St. Louisu, odnosno u 01,00 po našem vremenu.
Jedna prespavana noć nije bila dovoljna da se pobijedi “jet lag”, pa je još uvijek itekako prisutan umor od dugog putovanja i promjene vremenske razlike od sedam sati.
U St. Louisu je pravo ljetno vrijeme, pa je trening održan po vrućem i sparnom vremenu.
Na to je sve upozoravao Sergej Barbarez koji ima plan kako ekipu postepeno prilagoditi na nove vremenske i klimatske okolnosti. Do utakmice protiv Kanade za osam dana, situacija bi u našoj ekipi trebala biti optimalna po ovom pitanju.
Ivan Šunjić je prvi put trenirao uz ekipu, odvojen od tima, te prema informacijama Reprezentacija.ba još uvijek nije u potpunosti spreman.
Zmajevi u četvrtak po lokalnom vremenu treniraju u 10,30 sati, odnosno 17,30 po našem.
Utakmica protiv Paname je u subotu na ovom istom stadionu u 21,00 sati po našem vremenu.
















FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Rumunija
Kipar
San Marino