Vedad Muftić (24) je napustio Željezničar nakon isteka ugovora, a u nastavku karijere branit će za kiparski klub AEK Larnaka.

AEK je ptovrdio da je postigao dogovor sa donedavnim golmanom Želje za naredne dvije godine.

Naveli su da se očekuje da će Vedad stići u Larnacu prije početka priprema kako bi kompletirao transfer.

Muftić će tako postati treći naš igrač koji nastupa za AEK, s obzirom da su članovi kluba iz Larnace Riad Bajić te Hrvoje Miličević.

AEK će u narednoj sezoni igrati kvalifikacije za Konf. ligu.

Inače, Muftić je za ekipu Željezničar branio na 131 utakmici.

U nedavno završenoj sezoni je nastupio 39 puta te na 15 utakmica sačuvao svoju mrežu.