Samed Baždar igrao je od prve minute u duelu BiH i Sj. Makedonije (0:0).

Bh. napadač je u prvom poluvermenu imao dvije šanse, ali nije uspio zabiti gol.

“Bio sam u šansi dva puta. Mislim da smo kontrolisai meč od samog početka. Imali smo posjed, šanse, ali hajde da to bude kako trteba na Svjetskom prvenstvu”, kazao je Samed nakon utakmice za BHRT 1 i dodao:

“Od samog starta je bio plan da svi podijelimo minutažu. Ovo je bila priprema za SP koje nas čeka. Svi smo se rastrčali kako treba i spremni smo.”

Slijedi meč sa Pananom?

“Dobar protivnik je Panama. Naviknut ćemo se na vremensku razliku. U svaku utakmicu ulazimo maksimalno. Iskoristit ću priliku da se zahvalim navijačima.

Saigračima i meni je srce puno kada igramo pred našim navijačima. Hvala im puno i nadam se da ćemo se radovati zajedno s njima iz utakmice u utakmicui.