Marko Topić često je sam pod kritikama jer u javnom prostoru najviše kritikuje stanje u fudbalu, a bez da se i sam okušao u tom poslu nakon velike igračke karijere.

U posljednjem razgovoru za Reprezentacija.ba otvoreno je govorio o tome, a na objavu se javio i naš nekadašnji reprezentativac Ervin Zukanović, koji odmah nakon igračke karijere ubrzano gradi svoju trenersku karijeru sa iskustvom u Čeliku i Igmanu Konjic.

Topiću se obratio na Instagramu Reprezentacija.ba portala ispod dijela njegovog razgovora za naš portal.

“Ovdje prolaze samo oni koji podržavaju tuđa mišljenja u svoju korist. Ja te podržavam i prvom prilikom ću to javno reći. Gdje je problem u svemu tome? Pa svi znamo da je kritika sastavnio dio našeg posla i bez nje ne možemo napredovati” rekao je Zukanović.

Topiću se zamjeralo što iznosi kritike najčešće bez realnog prijedloga rješenja u već postojećim odnosima izgrađenim u našem fudbalu, a on ima na to sljedeći stav.

Evo, javno sam govorio da Barbarez nema iskustvo kao selektor. Jesam li slagao? Nisam. Isto tako danas neko može reći za mene da sam bez iskustva došao u Zvijezdu i ni tu nema ništa sporno. Međutim, umorio sam se od svega toga. Ljudi te privatno podržavaju, pišu “svaka čast”, ali javno šute. Milion posto sam siguran da bih odavno bio dio reprezentacije ili Saveza da nisam javno govorio ono što mislim. Nažalost, živimo u državi gdje često nemaš pravo na mišljenje, a ja sam kroz cijelu karijeru govorio ono što smatram ispravnim.” rekao je Topić.