Ministar pravde Federacije Bosne i Hercegovine Vedran Škobić je odbio upisati u Registar izmjene statuta FK Željezničar donesene na Skupštini kluba s Grbavice koja je održana u decembru prošle godine, potvrđeno je za Reprezentacija.ba.
Kako saznaje Reprezentacija.ba, Željezničar je još u januaru Federalnom ministarstvu pravde predao kompletnu dokumentaciju za izmjene statuta, prema kojem bi se u konačnici uspostavilo strateško partnerstvo s investitorom Saninom Mirvićem.
Dokument je u nekoliko navrata vraćan na doradu, a klub je svaku traženu korekciju izvršio u skladu s dostavljenim uputama.
Nakon posljednjih zatraženih dorada, u klubu su očekivali konačno zeleno svjetlo, no na kraju je ministar Škobić poslao na Grbavicu negativno i vrlo dobro obrazloženo rješenje Federalnog ministarstva pravde, potvrđeno je za naš portal.
Odbijenica je stigla zbog određenih odredbi statuta koji nisu u skladu sa Zakonom o udruženjima i fondacijama FBiH.
Ova odluka definitivno stavlja upitnik nad budućnosti Željezničara jer je malo vjerovatno da će Mirvić pristati na investiranje u klub bez adekvatne zaštite svoje investicije kroz statut.
Zbog neizvjesnosti oko upisa statuta Željezničara u Registar trener Savo Milošević podnio je ostavku jer je smatrao da je dalja saradnja izgubila smisao zbog nemogućnosti planiranja projekta od juna.
Također, svoj mandat na raspolaganje je dao i direktor kluba Haris Slato.

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino