Nikola Vasilj (30) emotivnom objavom oprostio se od St. Paulija.

Vasilj je, sada već svom bivšem klubu, posvetio objavu u kojoj je izdvojio nekoliko snimaka i fotografija sa emotivnom porukom.

“Ponekad najteže nije reći zbogom kada pobjeđujete već sačuvati dostojanstvo kada padnete. Prije pet godina došao sam ovdje kao igrač. Odlazim kao neko ko je ostavio dio sebe u ovom klubu, ovom gradu i među ovim ljudima.“ započeo je Vasilj pa nastavio:

“Za mene će St. Pauli uvijek biti više od fudbala. To će biti ljudi koji su postali porodica. Tribine koje su nastavile pjevati čak i kada nije bilo razloga za pjevanje. Grad koji me je prihvatio. Klub koji me je naučio odanosti, najviše znači kada su vremena najteža.“

Posebnu zahvalnost iskazao je svojim saigračima i trenerskom osoblju.

“Hvala svima koji su vjerovali, podržavali, kritikovali, stajali uz nas i ostali s nama kroz dobre i teške dane. Hvala mojim saigračima, trenerskom osoblju i svima koji su bili dio ovog putovanja. Odlazim, ali dio mene će ostati ovdje, u svlačionici, na terenu. U svakom koraku koji sam napravio noseći ovaj dres. Možda više nisam igrač ovog kluba, ali ću zauvijek ostati pristalica jednog dijela ove priče. Neke priče ne završavaju sretno, ali to ne znači da nisu vrijedile. Žao mi je što te nismo mogli odvesti tamo gdje pripadaš. Hvala ti na svemu. Doviđenja…ili možda samo: Vidimo se opet jednog dana! Forza St Pauli!“ zaključio je Vasilj.

Podsjetimo, Vasilj je ove seone za St. Pauli upisao 36 naastupa.

Bio je standardan sa 100 posto vremena u starnih 11 i 100 posto odigranih minuta u sezoni.