Rade Krunić (32) je u emisiji “Indirektno sa Popom i Milanom” bez zadrške govorio o svojoj reprezentativnoj prošlosti.
Krunić je priznao da je u mladim danima čekao poziv iz Srbije, ali da on nikada nije stigao.
“Bilo je priče da ću dobiti poziv za B reprezentaciju Srbije. Završio sam papire, obećali su mi poziv, ali se niko nije javio. Već sam tada odbio nekoliko okupljanja mlade reprezentacije BiH i na kraju sam odlučio igrati za Bosnu i Hercegovinu.” rekao je Krunić.
Potom je izgovorio rečenicu koja će sigurno izazvati brojne reakcije.
“Da sam tada dobio poziv Srbije B, ne bih razmišljao o BiH. Tada sam igrao u Srbiji, osjećam se i jesam Srbin.” poručio je bivši veznjak Empoli i Milan.
Krunić je istakao da danas nema nikakav problem sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine te da će na Svjetskom prvenstvu navijati za Zmajeve.
“Naravno da ću svim srcem navijati za BiH.” rekao je Krunić.
Podsjetimo, Krunić je za Zmajeve odigrao 34 utakmice na kojima je postigao četiri gola.

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino