Fudbaleri Schalkea trijumfalno su završili 2. Bundesligu posljednjom utakmicom u sezoni savladavši Braunschweig rezultatom 1:0.

Na kraju utakmice uslijedilo je ogromno slavlje igrača.

Edin Džeko, Nikola Katić i Dejan Ljubičić u jednoj od loža stadiona napravili su dernek poslije zvanične ceremonije dodjele pehara.

Slavlju su prisustvovali i nekadašnji bh. reprezentativac i veliki prijatelj Edina Džeke – Senijad Ibričić i njegova porodica.

Edin Džeko, Nikola Katić i ostali fudbaleri Schalkea plasman u Bundesligu proslavljali su uz pjesme Anida Ćušića koji ih je zabavljao u Veltins Areni.