Hull City pod vodstvom bh. trenera Sergeja Jakirovića (49) na korak je do plasmana u englesku Premier ligu.

Od povratka u elitu dijeli ih samo jedna utakmica – finale doigravanja na Wembleyu.

Protivnik bi trebao biti Southampton, ali nastup tog kluba postao je upitan zbog afere oko špijuniranja.

Uoči ključne utakmice, Jakirović se obratio navijačima putem Instagrama.

“Dragi Tigrovi, premda se oko finala odvijaju neobične okolnosti, želim vam uputiti nekoliko riječi. Znam da sam u klub stigao tiho i bez velike pompe, kao i puno puta u životu. Ipak, ove sezone, još od prvog gostovanja u Coventryju, svi zajedno živimo isti san.“ rekao je Jakirović i nastvio:

“Mnogi su nas otpisivali i podcjenjivali, no nikad nismo izgubili duh koji nas je i doveo do ovog velikog finala. Što god se dogodilo na Wembleyu u tih 90 ili 120 minuta borbe, želim da dišemo kao jedan, baš kao i tijekom cijele ove nevjerovatne sezone. A onda, neka bude što bude. Que sera, sera.” poručio je Jakirović.

Finale je zakazano za 23. maja u 17:00 sati, a konačna odluka o sudbini Southamptona očekuje se uskoro.