Fudbaleri Schalkea trijumfalno su završili 2. Bundesligu posljednjom utakmicom u sezoni savladavši Braunschweig rezultatom 1:0.

Na kraju utakmice uslijedilo je ogromno slavlje domaćih navijača sa igračima.

Edin Džeko (40) je nakon osvajanja trofeja sa Schalkeom dao kratku izjavu za Sky Sport čiji novinar ga je pitao hoće li ostati u Schalkeu.

“Vidjećemo! Idemo prvo proslaviti! Sretan i jako zadovoljan sam što sam tu došao u januaru.“ kratko je odgovorio Džeko.

Jedina je istina, koliko zna Reprezentacija.ba portal, da Džeko još nije definitivno odlučio.

Plasman u Bundesligu, ali i nivo kvalitete fudbala koji Džeko igra, sigurno je mamac da Dijamant ne prekine karijeru nakon Mundijala.