Fudbaleri Veleža su rezultatom 4:2 pobijedili Rudar Prijedor i osigurali plasman u kvalif za Konf. ligu.
Nakon utakmice igrači i stručni štab Veleža proslavili su ovaj veliki uspjeh.
Velež je na svojoj službenoj stranici objavio video koji oslikava dio atmosfere u redovima Rođenih.
Naime, na snimku se može vidjeti slavlje igrača i stučnog štaba, a “deblji kraj“ izvukao je trener Rođenih Ibro Rahimić kojeg su igrači “okupali“.
Podsjetimo, Velež je posljednji put igrao u evropskim takmičenjima u julu 2024. godine, kada je nastupio u prvom pretkolu UEFA Konferencijske lige za sezonu 2024/25.

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino