Kerim Alajbegović (18) se putem društvenih mreža oprostio od Salzburga za koji će u nedjelju odigrati posljednju utakmicu.
Alajbegović se zahvalio klubu na povjerenju te je istakao da je uživao igrajući za austrijski klub.
“Pozdrav dragi navijači Salzburga, došlo je vrijeme za rastanak.
Zahvaljujem klubu na potpunom povjerenju i stvarno sam uživao na terenu.
Bio sam jako dobro primljen i zahvaljujem klubu što mi je omogućio da se tako dobro razvijam.
Želim klubu sve najbolje u budućnosti“, napisao je Kerim.
Kerim se po završetku sezone vraća u Bayer Leverkusen koji je iskoristio klauzulu i vratio ga nazad iz Salzburga za osam miliona eura.
Alajbegović je u tekućoj sezoni nastupio 43 puta za Salzburg u svim takmičenjima.
Postigao je 12 golova, pet puta asistirao, a izabran je i za najboljeg debitanta u sezoni u Bundesligi Austrije.


FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino