Edin Džeko (40) je danas odgovarao na pitanja novinara u Njemačkoj, a prokomentarisao je i tešku situaciju u nekadašnjem klubu Wolfsburgu.

Wolfsburg se kolo prije kraja nalazi na 16. mjestu, ali ako ne pobijedi u subotu St. Pauli u gostima mogao bi ispasti iz lige.

Džeko ističe su u Wofsburgu i sami krivi za situaciju u kojoj su se našli.

“To je vrlo teška i tužna situacija. Ne mislim da Wolfsburg zaslužuje biti u takvoj situaciji, ali istovremeno su sami malo krivi“, rekao je Edin i dodao:

“Ponekad možda ne mislite da se nešto ovakvo može dogoditi kada imate tim kao što je njihov, ali fudbal ide vrlo brzo i onda se u nekom trenutku možete naći u ovakvoj situaciji.

Ako se vratim nekoliko sedmica unazad, mislim da su sada u boljoj situaciji jer sve zavisi od njih. Imaju još jednu utakmicu, i ako je pobijede idu u doigravanje.”

Kapiten BiH smatra da Wolfsburg ima kvalitet da i narednu sezonu igra u Bundesligi.

“Mislim da je tim dovoljno jak i mislim da mogu ući u doigravanje za opstanak. Ako to učine, imat će dvije utakmice i sve u svojim rukama, a imaju i kvalitet da ostanu u ligi.”

Edin je za Wolfsburg nastupao od 2007. do 2011. godine.

Sa ovim klubom je osvojio Bundesligu, a zabio je 85 golova na 142 odigrana meča.

1.
33
27/5/1
82
86
2.
33
21/7/5
34
70
3.
33
20/5/8
22
65
4.
33
18/7/8
22
61
5.
33
18/7/8
17
61
6.
33
17/7/9
21
58
7.
33
12/8/13
-9
44
8.
33
11/10/12
-4
43
9.
33
12/7/14
-12
43
10.
33
9/10/14
-11
37
11.
33
9/10/14
-14
37
12.
33
9/9/15
-18
36
13.
33
8/11/14
-15
35
14.
33
7/11/15
-10
32
15.
33
8/8/17
-21
32
16.
33
6/8/19
-26
26
17.
33
6/8/19
-29
26
18.
33
6/8/19
-29
26
Powered by