Real Zaragozi preostale su tri utakmice kako bi izbjegli ispadanje u Primeru što bi značilo njihov odlazak iz profesionalnog fudbala i razoran finansijski udarac procijenjen na više od osam miliona eura.

Prihodi će se smanjiti pa će, prema pisanjima španskih medija, Zaragoza trajno prekinuti saradanju sa određenim fudbalerima među kojima je i Samed Baždar (22).

Kako piše španski Sport, klub bi mogao dobiti naknade za transfere za Lisa, Baždara i Pau Sansa, koji su trenutno na posudbi u Getafeu, Jagielloniji i Cracoviji.

Klub bi prodajom sve trojice mogao zaraditi i do 6 miliona eura.

Odlazak Lisa i Baždara je u svakom slučaju obavezan i ni jedan od njih neće igrati u Primeri.

Podsjetimo, Zaragoza je trenutno pretposljednja ekipa La Liga 2 sa 35 osvojenih bodova i četiri boda manje od sigurne zone i scenariji ispadanja iz lige veoma je moguć.