Napadač Chelsea i brazilske reprezentacije Joao Pedro (24) izazvao je pažnju fudbalske javnosti nakon što je izjavio da je bolji od Edina Džeke (40).
Joao Pedro je dobio zadatak da sebe uporedi sa drugim napadačaima, a mogao je odgovoriti da li je neko od njega bolji, lošiji ili na istom nivou.
Brazilac samouvjereno smatra da je bolji od Edina Džeke.
Pedro je prije dolaska u Chelsea igrao u Engleskoj za Brighton i Watford. U rodnom Brazilu je bio član Fluminensea.
Ove sezone je zabio 20 golova za Chelsea na 47 odigranih utakmica u svim takmičenjima. Za Brazil ima osam nastupa bez postignutog gola.
A o klupskoj i reprezentativnoj karijeri Edina Džeke je apsolutno sve poznato.
Joao Pedro je također dodao je da su iza njega po kvaliteti Memphis Depay, Viktor Gyokeres, Romelu Lukaku te Luis Suareza iz Sportinga.
Ističe da je Julian Alvarez iz Atletica na istom nivou kao on.
Njegovo mišljenje je da su bolji samo Erling Haaland, Kylian Mbappe, Cristiano Ronaldo i Harry Kane.

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino