Kerim Alajbegović (18) proglašen je za najboljeg debitanta u Bundesligi Austrije za sezonu 2025. / 2026.
Zvanična stranica austrijske Bundeslige je objavila da će Kerim dobiti nagradu na posljednoj domaćoj utakmici Salzburga protiv Hartberga narednog vikenda.
“Osamnaestogodišnji igrač pridružio se FC Red Bull Salzburgu prošlog ljeta i odmah ostavio trag u svojoj prvoj sezoni u Bundesligi. Postigao je osam golova i dodao tri asistencije.
Ova impresivna statistika i njegov ukupni učinak uvjerili su njegov bivši klub Bayer 04 Leverkusen da aktivira klauzulu o otkupu.
Kerim će ovog ljeta napustiti Salzburg i otići u njemačku Bundesligu“, piše zvanična stranica austrijske Bundeslige o našem ofanzivcu.
Sretan zbog nagrade
Kerim je istakao da je sretan zbog nagrade koju je sasvim zasluženo dobio.
“Veoma sam sretan zbog ove nagrade – mnogo mi znači.
Zahvalan sam na povjerenju koje mi je ove godine ukazano u FC Red Bull Salzburgu i na podršci tima i cijelog osoblja.
Sada je moj puni fokus na posljednjim utakmicama – želimo završiti sezonu na najbolji mogući način”, riječi su Alajbegovića.
Izabran u top 5 najboljih igrača lige
A da je Kerim odigrao zaista sjajnu sezonu najbolje pokazuje i podatak da je izabran u top 5 najboljih igrača lige.
Najbolji igrač austrijske Bundeslige za sezonu 2025. / 2026. je Otar Kiteishvili.
Slijedi dvojac iz LASK-a Saša Kalajdžić i Sascha Horvat, Kerim je četvrti, dok je peti Moses Usor iz LASK-a.


FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino