Košarkaši Bosne savladali su večeras Igokeu u Zetri sa 80:76 nakon velike drame u delu play-inna regionalne ABA lige.

Bosna je ovom pobjedom prošla u četvrfinale, a Igokea će imati još jednu priliku da prođe u istu fazu takmičenja.

Ekipa Igokee je nakon prvog poluvremena vodila sa 41:47.

Gosti su vodili sve do pred sami kraj utakmice, a onda je Bosna u posljednjim minutama preokrenula rezultat i došla do velike pobjede.

Edin Atić je predvodio Bosnu do pobjede sa 17 poena i 10 skokova. Dvocifreni su bili West sa 13 i Joesaar sa 10 poena.

U Igokei se istakao Gavrilović sa 20 koševa.

Bosna će u četvrtfinalu igrati protiv Partizana.

Igokea će protiv Spartaka ili Zadra imati dodatnu šansu da se plasira u četvrtfinale. Pobjednik tog dvoboja će u četvrtinalu za protivnika imati Dubai BC.