Schalke je danas objavio da je Edin Džeko (40) počeo invidiualno trenirati.

Dijamant se polako oporavlja od povrede ramena, a njemački klub je objavio fotografiju Edina sa jutrošnjeg treninga.

Na stranicama koje prate Schalke pojavio se i video kako kapiten BiH trenira s loptom.

Džeko je u prethodnom periodu boravio u Beogradu gdje je bio na rehabilitaciji.

Trener Schalkea Miron Muslić je nedavno kazao da bi Džeko mogao biti spreman pred sami kraj sezone, a oporavak Dijamanta je odlična vijest i za našeg selektora Barbareza uoči predstojećeg Mundijala.

Inače, Schalke se četiri kola prije kraja 2. Bundeslige nalazi na prvom mjestu i blizu je povratka u najviši rang.

Schalke u nedjelju gostuje Paderbornu, a osim Džeke u konkurenciji neće biti ni drugog Zmaja Nikole Katića (29) koji je zbog povrede završio sezonu.

1.
30
18/7/5
19
61
2.
30
17/7/6
17
58
3.
30
16/7/7
20
55
4.
30
15/9/6
14
54
5.
30
13/11/6
15
50
6.
30
13/9/8
9
48
7.
30
14/4/12
5
46
8.
30
11/7/12
-9
40
9.
30
10/8/12
-2
38
10.
30
9/9/12
0
36
11.
30
9/8/13
2
35
12.
30
9/8/13
-4
35
13.
30
10/3/17
-7
33
14.
30
9/6/15
-20
33
15.
30
8/8/14
-2
32
16.
30
8/7/15
-18
31
17.
30
9/4/17
-20
31
18.
30
6/10/14
-19
28
Powered by