Fudbaleri zagrebačkog Dinama i Rijeke odigrali su 2:2 u ludom derbiju 30. kola HNL-a.

Martin Zlomislić (28) je branio cijeli meč za Rijeku, dok su i Stjepan Radeljić (27) te Amer Gojak (29) također poveli svih 90 minuta na terenu u gostujućem timu.

Rijeka je oba gola zabila iz penala, a siguran sa bijele tačke bio je Dantas u 51. i 71. minuti.

Dvostruki strijelac za Dinamo bio je Beljo u petoj te 86. minuti iz penala.

Rijeka je susret okončala sa igračem manje jer je Oreč morao napustiti teren u 84. minuti zbog dva žuta kartona.

Momčad Rijeke je četvrta na tabeli sa 42 osvojena boda. Dva boda više ima treći Varaždin.

Dinamo je lider sa 70 bodova te ima velikih 10 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Hajduk.