Kerim Alajbegović (18) od ljeta će ponovo biti član Bayera, a sportski direktor kluba iz Leverkusena Simon Rolfes istakao je kako će naš ofanzivac vjerovatno biti važan dio ekipe ovog Bundesligaša.
“Naš cilj je da u narednim godinama afirmišemo igrače iz vlastite akademije u prvom timu. Upravo zato smo veoma zadovoljni što se Kerim vraća ovog ljeta.” rekao je Rolfes za Sport1.
Ovih dana se po evropskim medijima Alajbegović dovodi u vezu s Napolijem, Juventusom, Milanom, ali i klubovima iz Engleske i Portugala.
“Mi imamo kontrolu.” istakao je Rolfes na pitanje o interesu za Zmaja.
Alajbegović je eksplodirao ove sezone u redovima Salzburga, a sjajne partije pružao je i u dresu reprezentacije BiH s kojom je izborio plasman na Svjetsko prvenstvo.
“Kerim je ostvario nevjerovatan napredak. Izuzetno je ambiciozan i nevjerovatno brzo se razvio. Ima izuzetnu tehniku šuta, čak i van šesnaesterca. To ga čini zaista posebnim. I mislim da ima ambiciju da se dalje razvija i u drugim oblastima.” dodao je Rolfes za kraj razgovora o Alajbegoviću.
Podsjetimo, Alajbegović je u dosadašnjem dijelu sezone za Salzburg odigrao 38 utakmica.
Postigao je 11 golova uz tri asistencije.

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
FK Željezničar Sarajevo
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
AC Milan
Komori
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino