Sergej Barbarez (54) dao je intervju za italijanske medije u kojem je, prije svega, govorio o plasmanu Zmajeva na svjetsko prvenstvo.
Barbarez je istakao da je ponosan na igrače, posebno zbog igre koju su prikazali na susretu protiv Italije.
“Ponosan sam na svoju ekipu i ono što su napravili protiv Italije. Utakmice poput ove uvijek će biti posebne. Ne bih rekao da nas je Italija podcijenila. Rijetko kad ćete to vidjeti na ovom nivou. Italijani imaju iskusnu i ozbiljnu ekipu. Znali smo da moramo biti hrabri, fokusirani i disciplinovani i naši igrači su to pokazali na terenu.” rekao je Barbarez u razgovoru za Tutto Mercato Web.
Nije ostao dužan ni sada već bivšem selektoru Italije Gennaru Gattusu, zahvalivši mu se na riječima koje je uputio za našu reprezentaciju.
“Cijenim poštovanje od kolega kao što je Gattuso i zahvaljujem mu. Iako, moram priznati da je naša pažnja bila usmjerena na pripremu ekipe za utakmicu sa Italijom kako bismo došli što spremniji.” rekao je Barbarez.

















FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
RB Leipzig
Bayer 04 Leverkusen
Inter Milan
SSC Napoli
AC Milan
Juventus FC
Komori
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino