Bivši selektor fudbalske reprezentacije BiH Savo Milošević uputio je čestitke Zmajevima nakon senzacionalne pobjede nad Italijom i plasmana na Svjetsko prvenstvo.
Utakmica u Zenici je završena rezultatom 1:1 poslije 120 minuta igre, a reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je nakon izvođenja penala rezultatom 4:1. Time su Zmajevi ostvarili historijski uspjeh i izborili mjesto u grupi B na Svjetskom prvenstvu, gdje ih očekuju Švicarska, domaćin Kanada i Katar.
Veliko oduševljenje nije krio ni aktuelni trener Željezničara Savo Milošević koji je za portal Reprezentacija.ba podijelio svoje utiske.
“Spektakularan rezultat i fantastična borba! Apsolutno zaslužena pobjeda i plasman na Svjetsko prvenstvo. Uspjeh je još veći jer je ova ekipa puna mladih i perspektivnih igrača koji tek treba da stasaju i postanu okosnica reprezentacije u narednih deset godina.
Posebno mi je drago zbog Džeke i Kolašinca. Karijere kakve su oni imali zaslužuju krunu nastupom na Mundijalu. Sve čestitke ekipi, selektoru, stručnom štabu i fudbalskom savezu na ovom velikom historijskom uspjehu“, poručio je Milošević.
Podsjetimo, za Zmajeve je ovo tek drugi plasman na Svjetsko prvenstvo, nakon njihovog debitantskog nastupa u Brazilu 2014. godine.

NK Široki Brijeg
FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Željezničar Sarajevo
FK Radnik Bijeljina
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Como 1907
AC Milan
Austrija
BiH
Rumunija
Kipar
San Marino