Cijela Bosna i Hercegovina s nestrpljenjem odbrojava sate do velikog duela na Bilinom polju. Nakon dramatične noći u Cardiffu i pobjede nad Velsom izborene nakon penala, reprezentacija naše zemlje dobila je novu priliku za historijski rezultat – sutra protiv Italije pred domaćim navijačima.

Izabranici Sergej Barbarez u Velsu su pokazali karakter, hrabrost i zajedništvo, a upravo će im te vrline biti potrebne i u utakmici koja može obilježiti ovu generaciju Zmajeva.

Vjeru u reprezentaciju ima i legendarni bh. stručnjak Vahid Halilhodžić koji se za portal Reprezentacija.ba javio iz Francuske i podijelio svoja očekivanja pred veliki okršaj na Bilinom polju.

– Protiv Velsa je zaista bila prava drama. Gledao sam prvo poluvrijeme i iskreno sam se plašio samo da ne primimo gol, jer su imali dominaciju i nekoliko brzih napada. Bilo mi je teško nastaviti gledati, ali na kraju se sve završilo kako treba. A ima li išta ljepše nego pobijediti na onakav način? Čestitam selektoru i igračima – kaže vidno sretni Halilhodžić za Reprezentacija.ba.

Foto: Nantes

Ambijent u Zenici vidi kao jedan od ključnih faktora u utakmici protiv velikog rivala.

– Govorimo o velikom imenu svjetskog fudbala, ali ne treba zaboraviti ni da su već dvadesetak godina u određenoj krizi i da dugo čekaju povratak na Svjetsko prvenstvo. Moramo iskoristiti taj momenat. Bio bi ogroman podvig pobijediti ih i izboriti plasman na Mundijal. Koliko je važna taktička priprema, toliko je važna i psihološka. Italijani su poznati po tome da znaju isprovocirati protivnika i na to ne smijemo nasjedati – upozorava Vaha.

Podsjetimo, pojedini italijanski stručnjaci i mediji već su pokazali optimizam zbog duela s Bosnom i Hercegovinom, među njima i proslavljeni trener Fabio Capello.

– To što nas neki podcjenjuju i čak ismijavaju treba biti samo dodatni motiv našim igračima. Najljepše bi bilo da se na kraju mi slatko nasmijemo – poručuje Halilhodžić.

Na kraju je poslao i emotivnu poruku.

– U svakom slučaju vjerujem da možemo. Najviše bih to volio zbog našeg naroda koji toliko živi za ovu reprezentaciju, čak i onda kada nije bilo rezultata. Neka se raduju svi koji vole ovu zemlju. Ima i onih koji se naslađuju njenim poteškoćama iako u njoj žive – e, i zbog njih bih volio ovu pobjedu. Hajmo Bosno, hajmo Hercegovino – rekao je Halilhodžić na kraju razgovora za Reprezentacija.ba