Novi reprezentativac Bosne i Hercegovine Jovo Lukić (27) i napadač Cluja za klupsku televiziju govorio je o svojim počecima, pozivu u reprezentaciju i stanju u bh. fudbalu.

Lukić je trenutno prvi strijelac rumunske lige u dresu Universitatee Cluj sa 16 golova.

Sinoć je igrao gradski derbi Cluja i postigao je gol protiv istoimenog protivnika.

Nagrada za dobre igre stigla je u vidu poziva Sergeja Barbareza za baraž i duel protiv Velsa, a Lukić kaže da mu je velika čast i biti na spisku, bez i da zaigra.

“Čast je igrati za nacionalni tim. Čak i da ne igram, velika je stvar za mene da budem tamo i budem na spisku.” rekao je Lukić.

Dosad je imao priliku jednom nastupiti za Zmajeve, ali je to bio spisak igrača samo iz Prvenstva BiH.

“Igrao sam protiv SAD-a za reprezentaciju BiH, ali tu su igrali igrači samo iz bosanske lige. Nije to bio glavni spisak, već spisak za prijateljsku utakmicu.” istakao je Lukić.

Voditelj ga je pitao o derbijima Borca i Željezničara, koje on sam smatra da su najveći kada je Jovo Lukić igrao u banjalučkom klubu.

“Slično je. Mislim da je derbi Cluja veći jer je gradski derbi. Za mene, tu je pet velikih klubova u BiH. To su Borac, Željezničar, Sarajevo, Zrinjski i Velež.“

Otkrio je i to da ljudi pogrešno misle da je rođen u Doboju.

“Na Wikipediji kažu da sam rođen u Doboju, a nisam. Rođen sam u Srbiji, u gradu Šabac.” zaključio je novi reprezentativac BiH.