Sergej Barbarez danas bi trebao objaviti spisak pozvanih igrača za utakmice u martu.

Nema sumnje da su selektor i njegovi pomoćnici bili puno u komunikaciji sa igračima, jer su mnogi povrijeđeni ili su pod terapijama.

Tačnije svaki četvrti igrač sa posljednjeg spiska.

Trenutno su van stroja ili roviti Hadžikadunić, Dedić, Memić, Šunjić i Džeko. To je pet od 20 igrača sa spiska iz novembra.

Ipak evo i dobrih vijesti iz izvora Reprezentacija.ba portala.

Šunjić se nakon dvije utakmice pauze vratio ovaj vikend na klupu Pafosa. Džeko ima problema sa leđima, ali radi se o hroničnoj povredi koja ga neće spriječiti da igra za reprezentaciju BiH. Hadžikadunić je propustio posljednji meč za Sampdoriju ali će biti spreman, kao i Memić koji je lakše povrijeđen i zbog toga nije igrao posljednje sedmice za Plzen. Iako je ranije izašao na utakmici Benfica – Porto, ni Dedić ne bi trebalo da izbiva sa terena.

Nije bio na spisku ali je zbog povrede ovaj vikend ranije završio utakmicu Nidal Čelik u Lensu, osjetio je bol u zadnjoj loži.


Još dva igrača su definitivno otpala zbog povreda, a to su Luka Kulenović i Adrian Leon Barišić.