Talentovani veznjak Petar Mišković (18) novi je igrač FK Sarajevo.
Rođeni Splićanin u Sarajevo stiže iz NK Solin i potpisao je ugovor na tri godine.
“U skladu s dogovorenim planom razvoja, Mišković se trenutno nalazi na pripremama s ekipom, gdje se već upoznaje s radom stručnog štaba, zahtjevima kluba i budućim saigračima.
Prvi dio naredne sezone, odnosno polusezonu, provest će u NK Solin, gdje će dodatno sazrijevati kroz takmičarske utakmice.
Po završetku tog perioda, Petar će se zvanično i u potpunosti priključiti našem timu, gdje u klubu vjerujemo da će svojim kvalitetom i potencijalom dati značajan doprinos u godinama koje dolaze“, navodi se u objavi FK Sarajevo.
Zoran Mamić, koji je zadužen za sportski segment u timu sa Koševa, ističe da je Petar mladi i perspektivan igrač u kojeg klub ima veliko povjerenje.
“Petar je mlad i perspektivan igrač u kojeg klub ima veliko povjerenje. Naš cilj je da planski gradimo mlad tim, sa jasno definisanim razvojnim putem za svakog igrača. Ne želimo žuriti, već omogućiti mladim igračima da se razvijaju u zdravom okruženju.
Zato smo se odlučili na model u kojem će Petar polusezonu ostati u Solinu, a potom se u potpunosti priključiti našem timu. Vjerujemo da je ovo pravi korak za njegov napredak, ali i za dugoročnu budućnost kluba,” poručio je Zoran Mamić.

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Aston Villa
Manchester United
Švicarska
FC Bayern München
Borussia Dortmund
TSG 1899 Hoffenheim
RB Leipzig
VfB Stuttgart
Inter Milan
AC Milan
SSC Napoli
Juventus FC
AS Roma
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino