Sinoć su odigrane utakmice posljednjeg 6. kola Konferencijske Lige, a u nastavku donosimo pregled nastupa naših igrača.
Aktuelni prvak BiH, mostarski Zrinjski je remizirao sa Rapidom 1:1 i uspio se plasirati u 1/16 finala Konf. Lige. Pored Zrinjskog, BiH je predstavljalo još deset fudbalera.
Hrvoje Miličević i Riad Bajić bili su starteri u pobjedi AEK Larnace nad Shkendijom. Miličević je odigrao cijeli meč, dok je Bajić na terenu bio do 68. minute. Defanzivac je dobio najveću ocjenu na utakmici 7.6, a napadač je ocijenjen sa 6.6.
Ova pobjeda je AEK-u donijela plasman na osmo mjesto što im osigurava direktan ulazak u 1/8 finala Konferencijske Lige.
Nardin Mulahusejnović je odigrao cijeli meč za svoj Noah na gostovanju kod Dynamo Kieva. Noah je poražen sa 2:0, a Nardin je dobio ocjenu 6.3. I pored poraza, Noah je 19. pozicijom izborio plasman u 1/16 finala Konf. lige.
Edin Džeko je sa kapitenskom trakom bio starter za Fiorentinu u porazu od domaće Lozane 1:0. Džeko je igrao do 71. minute, a ocijenjen je sa 7.5. Fiorentina je ligaški dio okončala na 15. mjestu i igrat će 1/16 finala takmičenja.
Celje je na svom terenu remiziralo sa Shelbourneom 0:0. Naš veznjak Mario Kvesić igrao je za Celje do 72. minute, a od Sofe je dobio ocjenu 7.2. Celje je sa 13. pozicijom izborilo plasman u 1/16 finala.
Bh. veznjak Mateo Marić odigrao je cijeli meč za svoju Omoniju protiv Rakowa. Gosti iz Poljske su slavili sa 1:0. Marić je dobio ocjenu 6.9, a njegova Omonia je završila 18. na tabeli i plasirala se u 1/16 finala.
Martin Zlomislić je pružio fantastičnu partiju na golu Rijeke koja je u gostima odigrala bez golova sa Shakhtarom. Zlomislić je dobio ocjenu 8.8. Od naših fudbalera još su igrali Stjepan Radeljić, svih 90 minuta i ocjena 7.4, te Luka Menalo koji je igrao od prve do 66. minute, a ocijenjen je sa 6.3. Rijeka je na 16. mjestu i igrat će 1/16 finala.
Alen Mustafić je za Slovan ušao u 90. minuti. Savladali su Hacken sa 1:0, ali su na kraju završili na 29. mjestu i nisu izborili plasman u nokaut fazu.
Žrijeb i utakmice
Žrijeb parova 1/16 finala na programu je 16. januara. Prve utakmice nokaut faze igraju se 19. februara, dok su revanši sedam dana kasnije.
Žrijeb za osminu finala obavit će se 27. februara. Susreti osmine finala igraju se 12. i 19. marta.

















FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AC Milan
Komori
Juventus FC
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino