Bivši reprezentativac BiH Edin Višća (35) dobio je diplomatski pasoš naše države.
Fudbaler turskog Trabzona se putem društvenih mreža zahvalio ministru vanjskih poslova BiH Elmedinu Konakoviću na dodjeli diplomatskog pasoša.
“Velika mi je čast i zadovoljstvo što mi je dodijeljen diplomatski pasoš.
Ponosan sam jer su iz Ministarstva vanjskih poslova Bosne i Hercegovine istakli da je ovo priznanje mojim dosadašnjim uspjesima i doprinosu sportu u Bosni i Hercegovini, kao i jačanju veza između naše domovine i bratske Republike Türkiye.
Od srca se zahvaljujem ministru Elmedinu Konakoviću na ovom gestu. Velika je čast nositi ime svoje zemlje širom svijeta“, napisao je Višća.
Edin je seniorsku karijeru započeo u Budućnosti iz Banovića, a nakon toga je 2009. godine prešao u Željezničar.
Dvije godine kasnije odlazi u turski Istanbul Basaksehir čiji je član bio 11 godina.
Od 2022. godine nastupa za Trabzon.
U Turskoj je osvojio titule i sa Istanbul Basaksehirom i sa Trabzonom.
Za našu A selekciju odigrao je 55 utakmica i zabio 10 golova.

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino