Bivši reprezentativac BiH Edin Višća (35) dobio je diplomatski pasoš naše države.

Fudbaler turskog Trabzona se putem društvenih mreža zahvalio ministru vanjskih poslova BiH Elmedinu Konakoviću na dodjeli diplomatskog pasoša.

“Velika mi je čast i zadovoljstvo što mi je dodijeljen diplomatski pasoš.

Ponosan sam jer su iz Ministarstva vanjskih poslova Bosne i Hercegovine istakli da je ovo priznanje mojim dosadašnjim uspjesima i doprinosu sportu u Bosni i Hercegovini, kao i jačanju veza između naše domovine i bratske Republike Türkiye.

Od srca se zahvaljujem ministru Elmedinu Konakoviću na ovom gestu. Velika je čast nositi ime svoje zemlje širom svijeta“, napisao je Višća.

Edin je seniorsku karijeru započeo u Budućnosti iz Banovića, a nakon toga je 2009. godine prešao u Željezničar.

Dvije godine kasnije odlazi u turski Istanbul Basaksehir čiji je član bio 11 godina.

Od 2022. godine nastupa za Trabzon.

U Turskoj je osvojio titule i sa Istanbul Basaksehirom i sa Trabzonom.

Za našu A selekciju odigrao je 55 utakmica i zabio 10 golova.