Na više profila na društevenim mrežama podijeljen je video snimak na kojem se vidi jedna lijepa scena.
Pripadnica bečke policije iz patrolnog automobila razgovara sa grupom navijača Bosne i Hercegovine.
Ugodni razgovor o fudbalu uz nasmijana lica sa obje strane puno govori.
Puno govori o tome kako su Bosanci i Hercegovci opet pokazali koliko su dobri gosti. Preko 30.000 ljudi na ulicama Beča nije napravilo ni najmanji incident, što je već gotovo rijetkost u svijetu fudbala. Posebno kada vam u goste dolaze balkanske države ili klubovi.
A snimak puno govori i o austrijskoj državi i njenoj cjelokupnoj organizaciji i vrijednostima – podređenih čovjeku, ali u prvom redu poštovanju zakona i države upravo kako bi ljudski život mogao imati najveće vrijednosti koje mu trebaju.
Ne kaže se slučajno, da je Austrija država u kojoj najbolje na svijetu živi najveći broj Bosanaca i Hercegovaca.
Bravo Bosno i Hercegovino, bravo prijateljska Austrijo! Vidimo se na SP 2026!

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino