Na više profila na društevenim mrežama podijeljen je video snimak na kojem se vidi jedna lijepa scena.

Pripadnica bečke policije iz patrolnog automobila razgovara sa grupom navijača Bosne i Hercegovine.

Ugodni razgovor o fudbalu uz nasmijana lica sa obje strane puno govori.

Puno govori o tome kako su Bosanci i Hercegovci opet pokazali koliko su dobri gosti. Preko 30.000 ljudi na ulicama Beča nije napravilo ni najmanji incident, što je već gotovo rijetkost u svijetu fudbala. Posebno kada vam u goste dolaze balkanske države ili klubovi.

A snimak puno govori i o austrijskoj državi i njenoj cjelokupnoj organizaciji i vrijednostima – podređenih čovjeku, ali u prvom redu poštovanju zakona i države upravo kako bi ljudski život mogao imati najveće vrijednosti koje mu trebaju.

Ne kaže se slučajno, da je Austrija država u kojoj najbolje na svijetu živi najveći broj Bosanaca i Hercegovaca.

Bravo Bosno i Hercegovino, bravo prijateljska Austrijo! Vidimo se na SP 2026!