Dan nakon susreta u Beču, selektor fudbalske reprezentacije BiH Sergej Barbarez obratio se javnosti putem emotivne objave na svom Instagram profilu, istakavši da Zmajevi, na čelu s njim, jesu tužni i razočarani, ali da remi protiv Austrije i drugo mjesto u grupi ne predstavljaju kraj nadanja.
Objavu selektora Sergeja Barbareza prenosimo u cjelosti:
“Dragi MOJI ,
Teško je pronaći prave riječi jutro poslije ovakve utakmice. Sinoć smo pokušali dati sve od sebe, igrati hrabro, ponosno i do posljednjeg daha. Vodili smo, bili na korak od sna, i znamo koliko je boljelo kada je sve stalo u onoj 77. minuti. Znam šta ste osjećali — osjećali smo i mi. I ne stidim se reći da je svlačionica bila puna emocija i suza. To samo znači jedno: da nam je stalo. Neizmjerno.
Ovu ekipu čine momci koji su sinoć ostavili srce na terenu. Pokazali su karakter, zajedništvo, želju i volju . Zajedno sa vama, koji nas nikada ne ostavljate, ponovo smo dokazali da Bosna i Hercegovina ima tim i ima narod koji diše kao jedno.
Nismo završili. Samo smo se uspravili za najvažniji korak koji slijedi. Mart će brzo doći a mi ćemo u baraž ući još jači, još gladniji i još ujedinjeniji. Ovo nije kraj , naprotiv ovo je POČETAK onoga što vjerujemo da možemo postići.
Hvala vam na svakoj poruci, na svakoj zastavi, na svakoj emociji koju ste podijelili sa nama.
Idemo dalje zajedno.
Za državu.
Za ljude.
Za sve nas.
Idemo po Mundijal.
Sergej Barbarez“, stoji u objavi.

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino