U petak je u Sarajevu, pred oko 70 ljudi održan novi plenarni sastanak, koji je ovaj put u proširenom sastavu pored svih sudaca Kantonalne lige, posjetilo i rukovodstvo FSKS sa rukovodiocima takmičenja Kantonalne lige i svim delegatima/posmatračima suđenja ispred FSKS, javlja ovo udruženje.
“Sastanak su otvorili dopredsjednik UFSIKS Baković Haris i predsjednik FSKS Hasanbegović Ibrahim uvodnim riječima i obraćanjem svim prisutnim.
Potom je održana analiza suđenja sa nekoliko utakmica Kantonalne lige a za čiju je pripremu i realizaciju zaslužna Komisija za talent i mentor program na čelu se predsjednikom Peljto Irfanom. Pregledano je i analizirano preko 30 klipova najzanimljivijih detalja i spornih trenutaka.
Po završenoj analizi suđenja, Trbonja Mirza ispred sekretarijata Nogometnog saveza FBiH održao je predavanje na temu “Uloga delegata i ispunjavanje delegatskog izvještaja”.
Sve je proteklo i održano u radnoj i zaista sjajnoj atmosferi u reprezentativnoj sali hotela Hollywood. Kompletna organizacija i angažman svih uključenih dokaz je predanog rada i saradnje struktura FSKS i UFSIKS a koja za rezultat može imati samo jedno – uspješnije provođenje takmičenja na svim nivoima Kantonalne lige, ujednačen kriterij, pravilno i dosljedno sprovođenje PNI te zadovoljstvo svih uključenih kao krajnji cilj, a naročito klubova, njihovih predstavnika i igrača.” navode iz Udruženja fudbalskih sudija i instruktora Kantona Sarajevo.







NK Široki Brijeg
FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Željezničar Sarajevo
FK Radnik Bijeljina
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Como 1907
AC Milan
Austrija
BiH
Rumunija
Kipar
San Marino