Mlada bh. plivačica Iman Avdić će svoju sportsku i akademsku karijeru nastaviti u SAD-u.
Avdić je ovo potvrdila putem na svom Instagram nalogu.
“Veoma sam uzbuđena što mogu objaviti da nastavljam svoju sportsku i akademsku karijeru na Univerzitetu Alabama.
Veliko hvala mojoj porodici i trenerima na svemu što su prošli sa mnom, domaćem timu i sponzorima.”
Također, želim se zahvaliti nevjerovatnim trenericama Catie i Margo u Alabami koje vjeruju u mene i pružile su mi ovu nevjerovatnu priliku.
Vidimo se za godinu dana”, napisala je Iman.
Avdić je druga bh. plivačica koja karijeru nastavlja u SAD-u nakon najbolje bh. plivačice Lane Pudar (19).
Inače, Iman je u decembru prošle godine novi državni rekord u disciplini 400 metara slobodnim stilom na SP u Budimpešti.
(Reprezentacija.ba)

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino