Mlada bh. plivačica Iman Avdić će svoju sportsku i akademsku karijeru nastaviti u SAD-u.

Avdić je ovo potvrdila putem na svom Instagram nalogu.

“Veoma sam uzbuđena što mogu objaviti da nastavljam svoju sportsku i akademsku karijeru na Univerzitetu Alabama.

Veliko hvala mojoj porodici i trenerima na svemu što su prošli sa mnom, domaćem timu i sponzorima.”

Također, želim se zahvaliti nevjerovatnim trenericama Catie i Margo u Alabami koje vjeruju u mene i pružile su mi ovu nevjerovatnu priliku.

Vidimo se za godinu dana”, napisala je Iman.

Avdić je druga bh. plivačica koja karijeru nastavlja u SAD-u nakon najbolje bh. plivačice Lane Pudar (19).

Inače, Iman je u decembru prošle godine novi državni rekord u disciplini 400 metara slobodnim stilom na SP u Budimpešti.

(Reprezentacija.ba)