Najbolji igrač Zrinjskog Nemanja Bilbija (34) je u podcastu Cancast govorio o mnogim temama, a dotakao se i gradskog derbija protiv Veleža iz prošle sezone.
Zrinjski je 1. marta ove godine dobio Velež sa 1:0 golom Abramovića u 87. minuti, ali je tokom akcije Bilbija igrao rukom.
Glavni arbitar Frano Jelić ni nakon VAR provjere nije poništio pogodak, a Bilbija je u podcastu priznao da je igrao rukom.
“Nikad nisam dobio više poruka, i negativnih, i pozitivnih poslije te utakmice. Ja govorim: ‘Nije ruka, rukavica je!’, nisam više znao šta ću reći. Je li ruka? Pa što je nije poništio? Nek’ poništi…Nisam znao šta ću uraditi više.
Malo, malo, neko me pita je li bila ruka? Jeste! To su sad neka nova pravila, stalno izlaze. Šta sam ja trebao reći? ‘Ruka je, poništite gol u 87. minuti’ da bih se kome dodvorio? Tamo, je li? A šta ću onda ovdje kod svojih? Da ne mogu kafe popiti?“, rekao je Bilbija.
Nemanja je o spomenutoj utakmici i situaciji pričao od 53.22 na linku ispod.

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino